Den s IZS 2020 - Lázně Kynžvart12.09.2020


V sobotu 12. září Lázně Kynžvart oživila akce nesoucí název Den s IZS. Kromě základních složek integrovaného záchranného systému se představilo také Občanské sdružení se jménem Záchranná služba Royal Rangers. Členové Royal Rangers předvedli svou zásahovou techniku a pro odvážlivce připravili lanový travers, kde si nejen dětští návštěvníci mohli vyzkoušet sjet z výšky sedmi metrů. Dále se představili kynologové z Krásného, Millitary klub se svými auty a také sbor dobrovolných hasičů Lázně Kynžvart.

Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje přivezla ukázat sanitní vůz a návštěvníci si kromě prohlídky vozu a jeho vybavení mohli také vyzkoušet neodkladnou resuscitaci s použitím AED. Za odměnu si pak mohli malí záchranáři vybrat odznáček z dílny Petra Kandrika.

Jako další se představil Hasičský záchranný sbor ze stanice Mariánské Lázně. Hasiči ukázali návštěvníkům vyprošťovací techniku, dýchací přístroje, nebo například pomůcky pro otevírání uzavřených prostorů.

Policisté z obvodního oddělení Mariánské Lázně také přijeli představit svůj zásahový vůz. Bohužel se příliš dlouho nezdrželi, neboť byli během programu odvoláni na ostrý zásah.

Foto zde